RSS

Sene Sonu Duası – Sene Başı Duası – Hicri Yılbaşı

13 Eki

ALLAH TEALA RIZASI İÇİN EN AZ 1 DEFA PAYLAŞALIM HATIRLATALIM, LÜTFEN..!
YENİ HİCRİ YILIMIZ (Salı – Çarşamba 13 EKİM 2015 – 14 EKİM 2015 ) HEPİMİZE MÜBAREK OLSUN.
MUHARREM
SENE SONU DUASI:
Her kim Zilhicce’nin sonunda(Mutlaka okunmalı);
“Ey ALLAH’ım C.C. ! Bu sene, Senin razı olmayıp beni nehyettiğin şeylerden her ne yaptıysam ben onları unuttum, Sen ise unutmadın. Bana ceza vermeye kadirken mühlet verdin ve ben, Sana karşı gelme cüreti göstermişken beni tevbeye davet ettin. Ey ALLAH’ım C.C.! Ben bütün bunlardan dolayı senden mağfiret diliyorum. Beni mağfiret eyle! Ey Kerem sahibi! Ey Celâl ve İkram sahibi! Bu sene, Senin razı olup bana sevap vaad ettiğin hangi amelleri işlediysem, Senden dilerim ki onları benden kabul edesin ve Senden ümidimi kesmeyesin! Ey Kerem Sahibi, kabul eyle! Efendimiz Muhammed’e (SAV) ve âl-i Ashabına Salât-ü Selâm eyle! ”
— (derse, şeytan: “Biz, bu sene yorulup bu günahları işletmek için zahmet çektik, o bir anda hepsini sildirdi” diyerek yüzüne toprak saçar.)

***
SENE BAŞI DUASI:
Her kim Muharrem’in evvelinde(Mutlaka okunmalı);
“Ey ALLAH’ım C.C. ! Sen Ebedi ve Kadimsin. İşte bu yeni senedir, ben Senden bu sene, şeytan ve dostlarından korunmayı, kötülüğü çokça emreden bu nefse karşı yardım ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul olmayı isterim. Ey Kerem Sahibi, kabul eyle! ” derse, şeytan: “Biz bu kişiden ümidi kesdik” der, ve ALLAH C.C. ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki Melek görevlendirir. (Hadis’i Şerif, Kaynak: Alemle Safûrî, Nüzhetü’l-mecâlis, 1/156)
AMİN ECMAİN. EL-FATİHA.

***
YENİ HİCRİ YILIMIZ (Salı – Çarşamba) HEPİMİZE MÜBAREK OLSUN. BUGÜN MUHARREM AYININ İLK GÜNÜDÜR. 360 ADET “AYETEL KÜRSİ” OKUNUR VE SONUNDA ŞU DUA YAPİLIR:
“ALLAHUMME YA MUHAVVİLEL HAVLİ VEL AHVAL HAVVİL HALENA İLA AHSENİL AHVAL Bİ HAVLİKE VE KUVVETİKE YA AZİZU YA MÜTEAL VE SALLALLAHU TEALA ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM.”
SUBHANE RABBİKE RABBİL İZZETİ AMME YESİFUN VE SELAMUN ALEL MÜRSELİN, VEL HAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN, EL-FATİHA…

http://www.LokmanAVM.com/
#LokmanAVM #Din #islam #hicri #zilhicce #Muharrem #ay #kamer #yılbaşı #hicriyılbaşı #sene #senebaşı #senesonu #dua #yeni #yeniyıl #mübarek #salı #çarşamba #fatiha #başlangıç #paylaş #dağıt #çoğalt #sevap #hayr #hayır #hasene #pusula
http://www.LokmanAVM.com/

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: